جستجوی ایجکسی در ووکامرس

جستجوی ایجکسی در ووکامرس

سلام دوستان؛

با آموزشی دیگر از سری آموزش های ووکامرس در خدمت شما بزرگواران هستیم.
ووکامرس آنقدر منعطف است که شما هر طور فکر کنید می توانید بر امکانات آن بیافزایید و مشتریان خود را مجذوب کنید. در واقع ظاهر و امکانات قدرتمندی که در یک سایت نشان داده می شود حاکی از مدیریت قوی و اهمیت بسیار بالای آن سایت به مشتریان خود است. همین امر سبب می شود مشتری به شما اعتماد کرده و سایت فروشگاهی شما را به عنوان یک مرکز خرید همیشگی برای خود در نظر بگیرید و آن را به سایرین نیز معرفی کند. این یعنی چه؟ یعنی جذب مشتریان بیشتر و با یک تیر چندین نشان زدن.
یکی دیگر از امکاناتی که بسیار در یک فروشگاه بزرگ لازم است امکان جستجوی سریع و راخت می باشد. به طوری که مشتری در عرض چند ثانیه بتواند محصول مورد نظر خود را بیابد و مشخصات آن را دیده و اقدام به خرید نماید.
اگر در خاطر داشته باشید در جلسه ی یازدهم ووکامرس در مورد جستجو براساس صفت ها صحبت کردیم و گفتیم که اینکار با ابزارک لایه های ووکامرس ممکن است. در آموزش ووکامرس امروز می خواهیم افزونه ای را خدمت شما معرفی کنیم که امکان جستجوی ایجکسی را در فروشگاه اینترنتی وردپرس در اختیار شما قرار می دهد.

افزونه YITH WooCommerce Ajax Search

این افزونه یک باکس جستجو را به ما می دهد تا زمانی که هر حرفی را وارد کنیم، محصولاتی که حروف ابتدایی آن ها با حرف مشخص شده یکی می باشد، نمایان می شوند و بسیار راحت می توانیم محصول مورد نظر را بیابیم.

افزونه را در پیشخوان وردپرس نصب و فعال می کنیم، سپس از قسمت “Yith plugin” گزینه ای با عنوان “Ajax Search” مشاهده می کنید. وارد آن شده و تنظیمات ساده ای را خواهید دید.

تنظیمات افزونه

: در این گزینه می توانید برچسب مورد نظر برای جستجو را وارد کنید.
Search submit label: در این گزینه می توانید کلمه ی مورد نظر برای برچسب گزینه ی پذیرفتن را وارد کنید.
Minimum number of characters: حداقل تعداد کاراکترهایی که باید وارد شوند تا محصول نمایش داده شود.
Maximum number of results: حداکثر تعداد نتایج نمایش داده شده در جستجو. مسلما این گزینه با توجه به محصولات شما هر چه بیشتر باشد، یافتن محصول برای مشری راحت تر می شود.

نکته!!! توجه کنید که کلمات فارسی وارد شده به صورت پیش فرض انگلیسی بودند و ما فارسی را وارد کردیم. شما هم می توانید هر آنچه مد نظر شماست وارد کنید.

حال تنظیمات را ذخیره می کنیم. به بخش ابزارک ها رفته و افزونه ی مورد نظر را در محل دلخواه قرار می دهیم.

حال نتیجه را با هم مشاهده می کنیم:

به این صورت تمامی محصولات را نمایش خواهد داد. شما با تغییر خداقل تعداد کاراکترها و همچنین حداکثر تعداد در محصولات می توانید تغییراتی ایجاد کنید.
باکس جستجوی ایجکسی بالا را در سایدبار سمت چپ در پیش نمایش می توانید مشاهده کنید.

جمع بندی! 

در صورتی که می خواهید کار را برای کاربران خود راحت تر کنید و آن ها به راحتی به نتیجه برسند می توانید از امکانات متفاوتی در فروشگاه ووکامرسی خود استفاده کنید. امکانی که امروز از آن بهره بردیم، جستجوی ایجکسی محصولات است که جستجوی محصول را به راحتی با چند کاراکتر انجام می دهد.

دانلود افزونه YITH WooCommerce Ajax Search

 

منبع: همیاروردپرس

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *