ساخت منوی عمودی با WordPress Menu Vertical

ساخت منوی عمودی با WordPress Menu Vertical

سلام؛

فهرست ها یا همان منو ها در هر سایتی لازم و ضروری هستند و کاربران را به موضوعات مختلف موجود در سایت ما هدایت می کنند. در سیستم وردپرس شما به راحتی از بخش نمایش>> فهرست ها به قالب خود، منوهای مورد نظر را اضافه می کنید اما در مورد طرح و مدل فهرست ها باید خدمت شما عرض کنم که مدل های مختلفی از جمله، منوهای ساده، آبشاری، mega menu  و… وجود دارند که کاربران با توجه به نیاز خود می توانند از آنها بهره مند شوند.

در محتوای آموزشی امروز، قصد دارم ساخت منویی به شکل عمودی را توضیح دهم.

افزونه ی WordPress Menu Vertical

افزونه ی مذکور، امکان ایجاد منوهای عمودی شکل که ساختاری فلش گونه دارند را به کاربر می دهد. این افزونه برای وردپرس ورژن ۳ به بالا مناسب می باشد و عمل می کند.

افزونه را نصب می کنیم، پس از نصب با عنوان “WordPress menu” در صفحه ی افزونه ها ظاهر می شود که می توانید آن را فعال نمایید. پس از فعال سازی افزونه، آیتمی با عنوان “Folder menu” در پیشخوان وردپرس ظاهر خواهد شد. با کلیک بر روی آن به صفحه ی تنظیمات افزونه وارد می شویم.

همانطور که ملاحظه می کنید، تنظیمات ساده ای دارد که به بررسی آنها می پردازیم.

Menu Name>> در این قسمت،  منوهایی که در بخش فهرست ها ساخته اید و میخواهید به صورت عمودی نمایش داده شود را انتخاب نمایید.
position>> نوع و موقعیت فهرست را مشخص میکنید که به صورت استاندارد یا مطلق باشد.
Distance from top>> فاصله منو  از بالای صفحه
Menu Background Color>> مشخص کردن رنگ پس زمینه ی منو ها
Menu Text Color>> رنگ متن منوها 
Menu Hover Color>> رنگ متن منوها زمانی که با ماوس روی انها نگه می داریم.
Submenu Text Color>> رنگ متن زیر منوها 
Submenu Hover Color>> رنگ متن زیر منوها در هنگام نگه داشتن ماوس بر روی آنها
Menu Font>> فونت منو ها 

پس از انجام این تنظیمات و ذخیره کردن آنها، می توانید منوها را در وبسایت خود مشاهده نمایید! با هم نتیجه را مشاهده می کنیم.

جمع بندی! 

گاهی اوقات دوست داریم در وبسایت خود از فهرست های متفاوتی استفاده کنیم و یا اینکه وبسایت فروشگاهی داریم که مجبوریم علاوه بر داشتن منوی بالای صفحه، در کنار صفحه نیز مواردی را اضافه کنیم. برای این کار می توانیم از افزونه هایی که منوهای عمودی می سازند کمک بگیریم. یکی از زیبا ترین ها افزونه ی WordPress vertical menu می باشد.

دانلود افزونه

 

منبع: همیاروردپرس

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *