ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس با Users Ultra

ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس با Users Ultra

حتما قابلیت های جذاب و متنوع شبکه های اجتماعی مختلف هماننده فیسبوک، گوگل پلاس و… را دیده اید. قابلیت هایی همانند ارسال نوشته، ارسال پیام به کاربران دیگر، ایجاد گالری تصاویر، ویرایش پروفایل و… از نمونه های امکانات متنوع یک شبکه ی اجتماعی به شمار می رود.
افزونه ای که امروز قصد معرفی آن را داریم افزونه ی Users Ultra می باشد که با آن می توانید به ایجاد پروفایل حرفه ای در وردپرس بپردازید. البته نام این افزونه ایجاد پروفایل های فوق حرفه ای می باشد اما می توانید بطور کامل تمامی امکانات یک شبکه ی اجتماعی را بر روی سایت وردپرسی خود پیاده سازی کنید.

پروفایل حرفه ای در وردپرس

ایجاد فرم های پیشرفته ی ورود و ثبت نام کاربر جدید، پروفایل کاربران، داشبورد، تنظیمات پروفایل و… از امکانات متنوع این افزونه پروفایل های فوق حرفه ای می باشید. افزونه پروفایل حرفه ای در وردپرس دارای بخش پرمیوم نیز هست اما نگران امکانات محدود آن نباشید چرا که قسمت رایگان این افزونه نیز بسیار حرفه ای و با امکانات نامحدود می باشد.

نحوه ی استفاده از افزونه

افزونه ی ایجاد پروفایل حرفه ای در وردپرس دارای بخش های متنوعی می باشد شاید چگونگی استفاده از این امکانات برایتان جای سوال باشد.
این افزونه از تمامی بخش های مختلف یک شورت کد را در اختیارتان قرار می دهد که می توانید شورت کد را در برگه/نوشته ی سایتتان قرار دهید و یا حتی می توانید از شورت کد ها در ابزارک های سایتتان هم استفاده کنید.

مثال

برای مثال برای اضافه کردن بخش پروفایل کاربران در سایتتان کافیست شورت کد مورد نظرتان را در برگه ای از سایتتان وارد کنید و آن را ذخیره و برگه مورد نظر را به دسته ای از سایتتان جهت دسترسی آسان کاربران اضافه کنید.

ایجاد پروفایل های فوق حرفه ای در وردپرس با Users Ultra

شروع کار

برای شروع کار ابتدا افزونه را دریافت نموده و از بخش افزونه های سایت خود آن را نصب نمایید. بعد از نصب این افزونه در بخش پیشخوان سایت وردپرسی شما بخشی با عنوان Users Ultra برای ساخت جدول واکنش گرا در وردپرس ایجاد شده است.

بعد از اینکه به تنظیمات این افزونه بروید در قسمت بالا ممکن است با سه هشدار زیر مواجه شوید، چندان مهم نیستند بعد از تنظیم یک سری از بخش ها از بین خواهند رفت.

برای رفع مشکل بر روی لینک های موجود در هر هشدار کلیک کنید، بعد از انجام این کار ممکن است هنوز یک هشدار دیگر هم برایتان مانده باشد که نگران نباشید، کمی جلوتر برویم از بین خواهد رفت.

این افزونه دارای تب هایی به شکل تصویر بالا می باشد.

نکته: برای کارکرد راحت و آسان شما با این افزونه به دلیل داشتن بخش های زیاد و متنوع ما بخش تب ها و بخش هایی که مورد نیاز دیدیم را برایتان به فارسی ترجمه کردیم که می توانید به راحتی و بدون دردسر با این افزونه کار کنید.

چون به فارسی تب ها را ترجمه کرده ایم فقط به توضیحات اجمالی هر تب می پردازیم تا بدانید هر بخش در بر گیرنده ی چه اعمالی است و برای تنظیم هر بخش باید وارد کدام یک از تب ها شوید.

راهنما

از این بخش می توانید به تمامی شورت کدهایی که می توانید استفاده کنید دسترسی داشته باشید، که می توانید در تصویر بالا لیست تمامی آن ها را مشاهده کنید.

درگاه پرداخت

این بخش مربوط به اتصال درگاه بانکی می باشد، البته ما ایرانی هستیم و نمیتوانیم از PayPal استفاده کنیم.

پیوندها

این بخش قسمت اصلی می باشد و باید برگه های مورد نظر خودتان را ایجاد کنید و شورت کد مورد نظر برای پروفایل حرفه ای در وردپرس در هر بخش را در برگه ی مورد نظر همان بخش وارد کنید(هر بخشی را که می خواهید در سایتتان داشته باشید برای همان بخش برگه ایجاد کنید و شورت کد را در آن قرار دهید در غیر این صورت این اعمال را برای بخشی که نیازی ندارید انجام ندهید، ما در این تصویر برای تمامی بخش ها برگه ایجاد کرده ایم).

می توانید برای هر بخش هم یک لینک جداگانه بدهید فقط کافیست اسلاگ* آن را در در فیلد مورد نظر قرار دهید.

اسلاگ* چیست؟

یک لینک را در نظر بگیرید، یک دامین در آن موجود می باشد و بعد از آن اسلش(“/”) وبعد از آن هم لینک یک صفحه در سایت. هر مقداری بعد از اسلش دامنه ی سایت را اسلاگ آن دامنه می گویند.

چرا این بخش موجود می باشد؟

به عنوان مثال شما از یک فرم ساز در سایت خود استفاده می کنید و برای صفحه ی ورود و ثبت نام فرمی را با آن افزونه ایجاد کرده اید و دیگر به فرم ثبت نام و ورود این افزونه نیازی ندارید فقط کافیست اسلاگ برگه/ نوشته ی مورد نظر را در این بخش استفاده کنید تا از آن فرم ها به عنوان فرم ثبت نام و ورود بجای فرم این افزونه استفاده شود و همچنین بتوانید ایجاد پروفایل حرفه ای در وردپرس کنید.

اطلاعیه

از قسمت Custom Messeges می توانید یک متن را وقتی کاربران وارد داشبورد خودشان می شوند را به نمایش بگذارید.
از قسمت Welcome Email Address هم می توانید یک ایمیل برای کاربران زمان ثبت نامشان در سایت ارسال کنید ویا اطلاعیه های دیگری را برای آن ها ارسال کنید.
این بخش تنظیمات زیادی دارد و می توانید برای هر زمان و هر عمل متن خاصی را جهت ارسال ایمیل تعیین کنید.

همگام سازی

از این بخش هم می توانید افزونه را با افزونه ها و موارد دیگر همگام سازی کنید، همانند:

همگام سازی کاربران حاضر

وارد کردن دستی کاربر جدید به لیست کاربران

همگام سازی خودکار با ووکامروس

سفارشات

می توانید سفارشات را جستجو و بررسی کنید.

عضویت

این قسمت مربوط به گرفتن حق عضویت در ساخت پروفایل حرفه ای در وردپرس می باشد که می توانید واحد پول و نماد آن را تعیین کنید و از قسمت بعد هم می توانید یک پلن یا چند پلن برای گرفتن حق عضویت تعریف کنید، مثلا پلن یک ماهه نقره ای با قیمت ۹۰۰۰ تومان!

استایل

این قسمت واضح می باشد و مربوط به اضافه کردن کدهای css درصورت لزوم می باشد.

تنظیمات

این بخش تنظیمات بسیار زیادی دارد و برای انواع استفاده ها از این افزونه متفاوت می باشد. شامل تنظیمات ریز و جزئی هر بخش می باشد که می توانید صفحات خود را به بهترین شکل در آورید.

زمینه ها

این تب مربوط به زمینه های سفارشی هر بخش می باشد که می توانید روی هر بخش Edit کنید و تنظیمات دلخواه را برای پروفایل حرفه ای در وردپرس انجام دهید.

داشبورد

این تب هم داشبورد افزونه ی شما می باشد و می توانید نگاه اجمالی به رویدادهای سایت خود و کاربرانتان داشته باشد که البته در تصویر بالا، نمودار به دلیل نبودن رویداد خاصی پایین است.

پایان کار

تمامی آنچه که مورد نیاز استفاده از این افزونه بود بیان کردیم اما اگر در هنگام استفاده از این افزونه با مشکل خاصی روبرو شدید و یا سوالی داشتید می توانید از بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید.
حال چند برگه را جهت تست افزونه ایجاد میکنیم و شورت کدهای هر بخش را برای پروفایل حرفه ای در وردپرس قرار می دهیم.

بعد از انجام این اعمال نتیجه را در خروجی مشاهده می کنیم که بصورت زیر خواهد بود(تصاویر مربوط به برگه ی حساب کاربری و پروفایل حرفه ای در وردپرس).

 

امیدواریم این آموزش مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد، سعی کردیم تا جای ممکن افزونه را ساده و کامل آموزش دهیم تا به راحتی از آن استفاده کنید.

موفق باشید…

دانلود افزونه Users Ultra

منبع: همیار وردپرس

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *