کدهای HTML , CSS سایتمان را تست کنیم

کدهای HTML , CSS سایتمان را تست کنیم

سلام دوستان!هرصفحه ای که در مرورگر اینترنتی قابل مشاهده است چه وردپرس باشه یا هرچیزه دیگه ای برا اساس HTML وCSS نمایش داده میشه.پس برای هر سایتی این خیلی مهمه که کدهای HTML و CSS صحیحی داشته باشه.

کمک به بهبود سئو

تا به حال از خودمون پرسیدیم گوگل چطور تفاوت بین قسمت های مختلف سایت رو میفهمه؟خب جواب در این هست که با کدهای HTML پس اگه کدها درست نوشته شده باشند میتونه خیلی به سئو سایت ما کمک کنه.

همخوانی با تمام مرورگر ها

هر مرورگر جدا از این که سایت ما با چه زبانی نوشته شده باشه و در مورد چی هست و … فقط یه کد HTML و CSS  دربافت میکنه و نمایش میده.نکته بد اینجاست که معمولا مرورگرهای مختلف سایت ها رو به شکل های مختلف نشون میدهند!تا حالا شده سایتی رو ببینید که فقط با یه نوع مرورگر سازگاری داشته باشه؟خب اگه کد های ما استاندارد باشند این مشکلات از سمت ما حل شده است و تقریبا نمایش خولی رو در تمام  مرورگرها داریم.

تصحیح و گسترش سریع تر

مطمئن باشید هر سایتی که داشته باشید بعد از مدتی دوست دارید کمی تغییرش بدید و چیزهایی رو بهش اضافه کنید اینجاست که اگه کدها تون استاندارد باشه دیگه با یه کلاف سردرگم و یه سایت تو در تو روبرو نیستید و سرعت و دقت کار بسیار بیشتره.

برای تست کد نویسی یه سیات ابزار مختلفی در سطح اینترنت هست اما  بهترین ابزار رو خود سازمان W3C ارائه داده که شما به راحتی میتوانید قسمت های مختلف سایت و یا هر نوع صفحه اینترنتی رو با این ابزار به صورت اینترنتی تست کنید.

تست کدهای HTML

کافیه به این صفحه برویم و ادرس صفحه ای رو که دوست داریم چک بشه بنویسیم.

تست کدهای CSS

برای تست کدهای CSS هم میشه به این صفحه رفت.

 

یه نکته مهم این هست که اگه دقت کرده باشید من از کلمه صفحه استفاده کردم نه سایت!در حقیقت این ابزار یک صفحه رو انالیز میکنه و شما اگه صفحات زیادی دارید باید اونها رو هم چک کنید اما نترسید چون در وردپرس درسیته میشه بینهایت صفحه درست کرد اما همه ی اونها از کدهای مشترکی استفاده میکنند پس تست یه نوشته نشانه تست همه نوشته ها و تست یه برگه نشانه تست همه ی برگه هاست!

 

شاید شما از کدهای HTML و CSS اطلاعی نداشته باشید اما راه های دیگه ای هم برای بهبود سئو هست.این مطالب میتونه در این مورد به ما وردپرسی ها کمک کنه:

  • “نرخ خروج” از سایت خود را کاهش دهیم
  • راهنمای انتخاب قالب مناسب برای سایت.

منبع: همیار وردپرس

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *