پخش فایل صوتی در وردپرس با MP3-jPlayer

پخش فایل صوتی در وردپرس با MP3-jPlayer

سلام؛

خوشبختانه سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای افزونه های بسیار زیادی برای رفع احتیاجات کاربران است. در هر موردی که شما به دنبال راهی باشید، وردپرس با افزونه های خود به کمک شما خواهد آمد.
همه ی ما می دانیم که برای قرار دادن ویدئوها در سایت وردپرسی امکان استفاده از افزونه های قدرتمندی مانند JW player را داریم و میتوانیم با امکاناتی که این افزونه در اختیار ما قرار می دهد، فیلم های مختلفی را با کیفیت خوب در سایت قرار دهیم.
دوستان زیادی درخواست کرده بودند که افزونه ای برای قرار دادن فایل صوتی و پخش صوت در وردپرس را آموزش دهیم. تصمیم گرفتیم مطلب امروز را به پخش کننده صوتی اختصاص دهیم. پس اگر شما هم به دنبال پخش فایل صوتی در سایت خود هستید، با ما همراه شوید…

افزونه ی MP3-jPlayer

افزونه ی “MP3-jPlayer” پلاگینی است با تنظیمات بسیار ساده و منعطف که به ما امکان ایجاد فایل های صوتی در سایت را می دهد. این افزونه امکان ساخت قالب های متعددی را دارد و همچنین برخلاف نامش از فرمت های “MP3،  m4a، mp4، webm، oga، ogg و wav” پشتیبانی می کند.

افزونه را دانلود و نصب می کنیم. پس از فعال سازی افزونه، گزینه ی “MP3 jplayer” در منوی سمت راست وردپرس اضافه خواهد شد که شامل دو گزینه ی “Setting” و “Design” می باشد!

Setting

بخش “Setting” یعنی همان تنظیمات، دارای ۶ بخش مختلف می باشد.

گزینه MP3-jplayer

شامل قسمت های تنظیم صدا و نحوه ی اجرای فایل صوتی می باشد که می توانید آن را به صورت دلخواه تغییر دهید.

گزینه Media

تنظیمات داخلی فایل صوتی را مشخص می کند.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید به ترتیب عنوان اصلی، عنوان دوم، گزینه ی بارگذاری فایل صوتی که وارد بخش پرونده ی چند رسانه ای برای بارگذاری می شود، تنظیمات مسیر و فرمت فایل را مشخص می کند.

در قسمت “upload audio” می توانید فایل خود را از کامپیوتر انتخاب کرده و بارگذاری کنید و سپس با زدن گزینه ی “view files”، اطلاعات کامل را برای شما به نمایش خواهد گذاشت.

گزینه ی players

در این بخش شما می توانید متن موجود در پلیر و همچنین دکمه ها را تنظیم کنید، در بخش دوم اندازه ی لیست پخش کننده را میتوان تنظیم کرد.

گزینه Downloads

اگر تمایل دارید که در پخش کننده ی خود، امکان دانلود را قرار دهید، حتما تنظیمات این بخش را انجام دهید!

اگر می خواهید دریافت فایل صوتی با عضویت در سایت انجام شود، گزینه ی “visitor text” و “visitor link” را حتما وارد کنید.

گزینه Popout

با انجام تنظیمات این بخش می توانید قابلیت کوچک و بزرگ شدن پنجره ی پلیر را اضافه کنید.

گزینه Advanced

تنظیمات پیشرفته این بخش، شامل تنظیمات کلی و نحوه ی قرار دادن فایل صوتی می باشد. شما با توجه به خواسته های خود از پخش کننده می توانید آن را تنظیم کرده و به نمایش بگذارید.

Design

این بخش همانطور که از نام آن پیداست،برای تنظیم کردن شکل و ظاهر پخش کننده می باشد. چند نمونه پوسته دارد و همچنین می توان رنگ بندی آن را تغییر داد.

در تصویر بالا همانطور که مشاهده می کنید، می توانید پوسته ی مورد نظر را انتخاب کنید.یا اگر تومایل دارید می توانید طرح دلخواه خود را به صورت کد سی اس اس وارد نمایید.

در تصویر بالا نیر می توانید رنگ بندی ها را مشخص کنید.

اگر میخواهید فایل صوتی شما، دقیقا طبق طرحی که انتخاب کرده اید نمایش داده شود، وارد بخش برگه ها یا نوشته ها شده و از قسمت بارگذاری پرونده ی چند رسانه ای، فایل صوتی را بارگذاری کرده و انتخاب کنید.

حال نتیجه به صورت تصویر زیر خواهد شد:

اگر شما چند فایل صوتی را انتخاب کنید، به صورت لیست در این بخش اضافه شده و یکی پس از دیگری اجرا خواهد شد.

حال اگر می خواهید پخش کننده ی ساده ای داشته باشید می توانید از یک سری شورت کدها استفاده کنید تا نمایش داده شود.

نمایش فایل صوتی ساده

1
[mp3j track="آدرس فایل صوتی"]

 

نمایش فایل صوتی به همراه عنوان

1
[mp3j track="آدرس فایل صوتی"]

نمایش فایل صوتی به همراه تنظیم صدا

1
[mp3j track="آدرس فایل صوتی"volslider="y"]

 

جمع بندی!

وردپرس امکان ایجاد پخش کننده های ویدئویی و همچنین صوتی را به کاربران خود می دهد. اگر شما می خواهید در سایت خود موزیکی پخش کنید و یا فایل های صوتی دارید که می خواهید برای کاربران اجرا شود و یا امکان دانلود برای آن ها بگذارید می توانید از افزونه “MP3-jplayer” که امروز معرفی و آموزش داده شد، استفاده کنید.

 

دانلود افزونه ی MP3-jplayer

 

منبع: همیاروردپرس

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *