نصب وردپرس در لوکال هاست

نصب وردپرس در لوکال هاست

در سه جلسه قبلی مدرسه، به نصب و راه اندازی وردپرس بر سرورهای سی پنل ودایرکت ادمین پرداخته شده. اما آیا همیشه باید وردپرس را بر روی هاست نصب کنیم؟ در نهایت بله! اما گاهی لازم است سایت خود را به صورت تستی اجرا کنیم تا مواردی را بر روی آن تست کنیم و سپس به نمونه اصلی انتقال دهیم. به همین دلیل امروز می‌خواهیم نصب وردپرس در لوکال هاست را به شما یاد دهیم.

نصب وردپرس در لوکال هاست

زمانی که ما مبتدی هستیم و می‌خواهیم مهارت‌های ساخت یک وبسایت را بیاموزیم می‌توانیم بدون اینکه هزینه‌ای متقبل شویم، سایتی را در محیط تستی به نام لوکال هاست راه اندازی کرده و بر روی آن کار کنیم تا مهارت‌هایی را کسب کنیم. یا اینکه ما یک طراح وبسایت هستیم و می‌خواهیم پروژه طراحی یک سایت را انجام دهیم، برای اینکه اصولی و به دور از اشتباهات و باگ‌ها کار خود را تحویل دهیم، می‌توانیم اول در محیط لوکال هاست تمامی مراحل را انجام دهیم و پس از رفع ایرادات، آن را به محیط اصلی انتقال دهیم.

در این قسمت از آموزش وردپرس به نصب وردپرس در لوکال هاست می‌پردازیم. ما از لوکال هاست زمپ (Xampp) که سازگاری خوبی برای نصب و راه اندازی سایت ها به خصوص وردپرس دارد، استفاده می‌کنیم.

پیش نیازها

۱- دانلود آخرین نسخه ی Xampp برای کامپیوتر
۲- دانلود آخرین نسخه ی وردپرس
۳- راه اندازی لوکال هاست Xampp
۴- نصب وردپرس در لوکال هاست

نصب و راه اندازی لوکال هاست

نسخه‌ای را که از سایت اصلی دریافت کرده‌اید، نصب کنید. نصب آن کمی زمان می‌برد اما کار ساده‌ای است. پس از نصب، زمپ را فعال کنید و دو گزینه  “Apache”  و “MySQL” را در آن Start کنید.

در حال حاضر پایگاه داده ما ایجاد شد.

ادامه عملکرد

نوبت به آن رسیده که فایل دانلود شده وردپرس خود را در لوکال هاست قرار داده و مراحل نصب را آغاز کنیم. برای قرار دادن پوشه وردپرس باید به مسیر زمپ در کامپیوتر مراجعه کنیم. برای رفتن به این مسیر باید به درایو C>> Xampp>>htdocs رفته و در فولدر “htdocs”، پوشه وردپرس خود را برای نصب وردپرس در لوکال هاست قرار دهیم.

توجه!!! محتویات داخل پوشه وردپرس را در فولدر “htdocs” وارد کنید تا مراحل کار به راحتی پیش رود.

پس از اینکار به سراغ فایل “wp-config-sample.php” می‌رویم و طبق دستورالعل‌های قبلی برای این فایل عمل می‌کنیم. اول نام آن را به
“wp-config.php” تغییر داده و سپس آن را در ویرایشگری مانند “notepad” باز کرده و اطلاعات آن را وارد می‌کنیم. فقط توجه کنید که در اینجا اطلاعات باید به گونه ای متفاوت تر وارد شود.

 

 

در این فایل اطلاعاتی مانند نام دیتابس (DB_NAME)، نام کاربری (DB_USERNAME) و پسورد (DB_PASSWORD) را می‌خواهد که برای پایگاه داده فقط نام پایگاه داده را که ایجاد کردیم وارد می‌کنیم و سپس نام کاربری را root قرار می‌دهیم و جای پسورد را نیز خالی می‌گذاریم. همانند تصویر زیر:

 

تنظیمات را ذخیره کرده و سپس آدرس را بار دیگر در مرورگر وارد کنید.

 

 

همانطور که ملاحظه می‌کنید، صفحه نصب وردپرس ظاهر می‌شود. می‌توانید اطلاعات را وارد کرده و وردپرس خود را راه اندازی نمایید.

جمع بندی!

اگر می‌خواهید قبل از اینکه سایتی را در شبکه جهانی وب رونمایی کنید، اول آن را تست کرده و نواقص آن را برطرف کنید، می‌توانید اول روی محیطی تستی نصب و امتحان کرده و تمامی مشکلات و جوانب را بسنجید و سپس آن را به محیط اصلی انتقال دهید.

منبع : همیاروردپرس

 

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *