جستجو در وردپرس با Ajax Search Lite

جستجو در وردپرس با Ajax Search Lite

سلام دوستان؛

بعضی وقت ها در سایتمان به یک جستجوگر حرفه ای که به وسیله آن کاربران ما بتوانند در سایت ما به بهترین نحو ممکن خواسته های خودشان را جستجو کنند نیازمندیم.مخصوصا وقتی که طول عمر سایت بالا رفته باشد و تعداد مطالب انباشته شده در سایت زیاد شده باشد که این یعنی مخاطب فقط می تواند تعداد محدودی از مطالب شما را ببیند و در نتیجه تنها راه حل برای سایت با این شرایط آن است که یک جستجوگر در سایت داشته باشیم که مخاطب با جستجو در آن بتواند به مقالات مدنظرش دسترسی داشته باشد.مطمئن باشید این امر باعث افزایش رضایت مخاطبین سایت خواهد شد.

امروز می خواهیم در وردپرس افزونه ای را به شما معرفی کنیم که هم ساده باشد و هم بتواند تمام کارهایی که در بالا گفتیم را برای شما انجام دهد.این افزونه بسیار ساده و کامل امکان یک جستجوی ایجکسی کامل را به سایت شما اضافه می کند.در ادامه نحوه کار با این افزونه وردپرسی رایگان را به شما آموزش خواهیم داد.

افزونه Ajax Search Lite

این افزونه یک موتور جستجوگر حرفه ای برای وردپرس است.این افزونه به سایت شما یک باکس جستجوی پویا و ایجکسی زیبا که در آن می توانید انواع فیلترهای مد نظرتان را تنظیم کنید ، اضافه می کند .فیلتر هایی مانند :دسته دلخواه،انواع پست دلخواه و …….

 

نصب و فعال سازی

افزونه را در پنل وردپرس نصب و فعال کنید. پس از نصب و فعال سازی این افزونه یک گزینه جدید با نام Ajax Search Lite در منوی پیشخوان وردپرستان اضافه می شود.برای تنظیم افزونه بر روی Ajax Search Lite کلیک کنید .

پس از نصب و فعال سازی کد کوتاه افزونه را در صفحه و ساختار (template) مد نظرتان که دوست دارید این جستجوگر در آن قرار بگیرد، قرار دهید.برای دسترسی به این کد ها بر روی  Ajax Search Lite کلیک کنید ،در قسمت بالای صفحه کد کوتاه جستجو و کد کوتاه ساختار را خواهید دید.

مثال:
ما برای صفحه خانه می خواستیم که این جستجو گر قرار بگیرد.مثل تصویر ، کد کوتاه افزونه را در صفحه خانه قرار دادیم.

تنظیم افزونه

تنظیمات این افزونه شامل پنج قسمت اصلی آپشن های ورودی ،گزینه های تصویر ، گزینه های ظاهر ، تنظیمات طرح ها ، پیشرفته می شود که در ادامه قسمت های مهم و کلیدی را برای شما شرح خواهیم داد.

آپشن های ورودی:

Sources:در این قسمت عمومی ترین تنظیمات این افزونه را می توانید انجام دهید.

زمینه:در قسمت زمینه می توانید ظاهر کلی و استایل جستجو گر در سایتتان را مشخص کنید.

شما می توانید جاهای مختلفی که دوست دارید افزونه در آنها جستجو کند را مشخص کنید.

شما در این جستجوگر می توانید مشخص کنید که این جستجوگر در فیلد های دلخواهتان عمل جستجو را انجام دهد.البته شما برای کار با این قسمت باید زمینه های دلخواه (custom field ) در وردپرس را از قبل بشناسید.

Autocomplete & Suggestions:

شما در این قسمت می توانید تنظیمات بخش پیشنهاد دهنده های خودکار این جستجوگر را انجام دهید.تنظیماتی در مورد پشنهاد دهنده گوگل ،تعداد کاراکترهاوغیره.فقط یادتان نرود زبان پیشنهادات را persian قرار دهید.

گزینه های تصویر

در این قسمت می توانید در مورد تصاویر در هنگام جستجو تصمیم بگیرید.انتخاب منبع تصویر اولیه از مهم ترین قسمت های این بخش از تنظیمات می باشد . گزینه هایی که در لیست این قسمت می بینید به ترتیب

  • تصویر شاخص:Featured Image
  • محتوی پست:Post Content
  • گلچین پست:Post Excerpt
  • فیلد دلخواه:Custom Field
  • عکس صفحه:ScreenShot
  • عکس پیش فرض:Default Image
  • غیرفعال:Disabled

گزینه های ظاهر

در این قسمت می توانید تنظیماتی که برای تنظیم ظاهر این جستجوگر و آپشن های مربوط به آن را انجام دهید.قسمتهایی که در تصویر نشانه گذاری شده اند حتما باید تنظیم شوند.

گزینه های ظاهر

در این قسمت می توانید تنظیماتی که برای تنظیم ظاهر این جستجوگر و آپشن های مربوط به آن را انجام دهید.قسمتهایی که در تصویر نشانه گذاری شده اند حتما باید تنظیم شوند.

خروجی تنظیمات این قسمت را در تصویر زیر می بینید.

Analyticd Integration:

شما در این افزونه می توانید این جستجوگر را به گوگل آنالایتیک وصل کنید.برای اینکار در منوی پیشخوان وردپرستان به Ajax Search Lite  بروید سپس بر روی Analyticd Integration کلیک کنید. برای تجزیه و تحلیل اطلاعات جستجو در خروجی گوگل آنالایتیک سایتتان کد کوتاه این جستجوگر را به گوگل آنالایتیک سایتتان اضافه کنید.

پس از مدتی در صفحه گوگل آنالایتیک سایتتان تجزیه و تحلیل خروجی این جستجو گر مانند تصویر زیر دیده خواهد شد.

پس از انجام تمام تنظیمات خروجی این جستجوگر را در تصویر زیر می بینید.

جمع بندی!

در این مقاله با هم یک جستجوگر حرفه ای به نام Ajax-Search-Lite را شناختیم و دیدیم که این افزونه سعی کرده است تمام امکانات موردنیاز برای یک جستجوگر حرفه ای را در اختیار ما قرار دهد.

دانلود افزونه ی فارسی Ajax Search Lite

 

منبع: همیاروردپرس

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *